LogoVitaSnacks

VitaSnacks to zdrowe, ekologiczne a przede wszystkim wyjątkowo smaczne, przekąski wytwarzane w Andaluzji (Hiszpania) przez Natural Crunch, światowego lidera i pioniera w produkcji suszonych chipsów z owoców i warzyw. W procesie produkcji Natural Crunch wykorzystuje nowatorską opatentowaną metodę szybkiego suszenia w niskiej temperaturze (powyżej 0˚C) . W wyniku tego powstają pyszne chipsy RAW z unikalną chrupiącą konsystencją i intensywnym smakiem, zawierające mnóstwo antyoksydantów. Nigdy jeszcze zdrowe jedzenie nie smakowało tak dobrze!

Do produkcji VitaSnack, Natural Crunch używa jedynie certyfikowanych ekologicznych, wyselekcjonowanych, najwyższej jakości sezonowych owoców i warzyw. To, co czyni te produkty wyjątkowymi to fakt, że do ich wytwarzania  nie stosuje liofilizacji (suszenia poprzez zamrażanie w niskich temperaturach), nie poddaje się smażeniu, nie używa się dodatków chemicznych, tłuszczu, oleju, soli, kwasku cytrynowego, czy też cukru.

Ponadto VitaSnack zachowują naturalne przeciwutleniacze, takie jak witamina C, likopen i polifenole obecne choćby w chipsach z papryki, pomidora, truskawki, czy też jabłka.

VitaSnack to produkty mające szerokie zastosowanie. Same w sobie są idealną przekąską, oprócz tego stanowią doskonałe połączenie z kanapkami, sałatkami, deserami, jogurtami, lodami, czy też koktajlami.

 

Natural Crunch używa nowatorskiego systemu próżniowego suszenia warzyw i owoców, zwanego TXME®, który w niskich temperaturach (powyżej 0˚C) usuwa wilgoć z owoców i warzyw o wiele szybciej niż podczas normalnego procesu suszenia.W procesie tym nie jest stosowane mrożenia lub smażenie w wysokiej temperaturze w celu usunięcia wody,  dodatkowo unika się nadmiernego utleniania. W efekcie uzyskuje się produkt, który ma w sobie mniej niż 1 procent wilgoci, zachowuje wysoką wartość odżywczą i chrupiącą konsystencję, bez konieczności stosowania jakichkolwiek dodatków, soli, pieprzu, cukru, sztucznych barwników i wzmacniaczy smaku.Natural Crunch w swoim zakładzie w Benahadux w Almeríi stworzył jedną z najbardziej zaawansowanych instalacji odwodnienia na świecie, zapewniając  stałą i powtarzalną wysoką jakość dla wszystkich swoich produktów.

W swojej ofercie Natural Crunch ma 2 rodzaje chipsów VitaSnack:

  • owoce : jabłko, mango, truskawka , ananas, banan, pomarańcza, jagoda
  • warzywa : pomidor, papryka, cebula, dynia, burak, batat